Darłowo
 
  • panorama widoków
  • panorama widoków
  • panorama widoków
  • panorama widoków

Wczasy w Darłowie – atrakcje

Latarnia morska (1885)

Darłowska latarnia morska powstała w 1885 roku. Z początku była to stacja pilotów z przylegającą do niej wieżą z czerwonej cegły. W oknie wierzy znajdowała się czerwona lampa, której widoczność rozciągała się na 6 mil morskich.

Most rozsuwany na rz. Wieprzy (pocz. XX w.)

Pierwotnie w tym miejscu znajdował się most zwodzony wybudowanpersonal narrative essay outline template how to write a biography essay outliney w 1684 roku. Była to konstrukcja typu holenderskiego, która świetnie spisywała się aż do lat 70 ubiegłego wieku. Gdy władze miasta postanowiły poszerzyć port, zdemontowano most. Od tamtego czasu dwa brzegi Wieprzy łączył płatny prom. W 1988 roku powstała obecna konstrukcja czyli most rozsuwany. Nie pasuje on jednak do otoczenia, a miejscowi nazywają go UFO.

Fontanna-Pomnik Rybaka

Fontanna pochodzi z 1919 roku. Przedstawia ona posąg rybaka znajdujący się na szczycie centralnego cokołu. Jest to projekt niemieckiego artysty Wilhelma Grossa. Reliefy znajdujące się na fontannie przedstawiają różne sceny charakteryzujące miasto.

Wieża ciśnień

Ta charakterystyczne budowla stoi  na wzgórzu Kopa w pobliży Placu Eryka. Wybudowana została w 1933 r., po remoncie  z 1988 r. pełni oryginalną funkcje do dzisiaj.

Zapraszamy do Hotelu Irena w Darłowie! Dzięki doskonałej lokalizacji naszego obiektu, zwiedzanie miasta i korzystanie z atrakcji nie stanowi najmniejszego problemu. Zarezerwuj nocleg już teraz!

latarnia morska